Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

Α.Ο.Ν Αρτάκης – Α.Π.Σ Παντριαδικός 3 – 1

Τον «Ρομάριο» του Ευβοϊκού ποδοσφαίρου, Κώστα Ρούμπη τίμησαν για την προσφορά του στην ομάδα του Α.Ο.Ν Αρτάκης και εν συνεχεία ο «Ύρτακος» επικράτησε του Α.Π.Σ Παντριαδικού με 3 – 1 στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Αρτάκης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα πιέζοντας στο μισό γήπεδο τον Παντριαδικό και στο 32' άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μακαντάση για το 1 – 0. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν όμως δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Α.Ο.Ν.Α με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν με το σκορ υπέρ τους στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο «Ύρτακος» έμοιαζε πιο συγκεντρωμένος και με τον Γίγα να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ανέβασε τον δείκτη του σκορ αρχικά στο 75' με τον Καραχάλιο να σημειώνει το 2 – 0 ενώ στο 82' ο Μαστροκώστας διαμόρφωσε το 3 – 0. Το μόνο που κατάφερε ο Παντριαδικός ήταν να μειώσει στο 89' με τον Καλοχωρίδη στο τελικό 3 – 1.