Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ο Ωρεών 1 – 1

Την έκπληξη έκανε ο Α.Ο Ωρεών καθώς απέσπασε την ισοπαλία εκτός έδρας από τον Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς με 1 – 1.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στα πρώτα 15' έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.
Ότι δεν κατάφεραν στα πρώτα λεπτά του αγώνα το έκαναν στο 38' με δυνατή κεφαλιά του Φρούση έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πατρινού κάνοντας το 1 – 0.
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 45' οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον ίδιο τρόπο. Εκτέλεση κόρνερ του Αθανασίου, κεφαλιά του Δημητρίου και το 1 – 1 πριν την λήξη του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεζαν σε όλη την διάρκεια του αγώνα όμως ο καλά αμυνόμενος Α.Ο Ωρεών κράτησε την ισοπαλία παίρνοντας πολύτιμο βαθμό ενόψει της συνέχειας.