Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Α.Ε Προποντίδας – Λήλας Βασιλικού 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Α.Ε Προποντίδας και Λήλας Βασιλικού καθώς έμειναν στο 1 – 1 στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο η Μπάρτσα της Εύβοιας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεζε ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 9' όταν ο Γίγας έκλεψε την μπάλα από τους αμυντικούς τροφοδότησε τον Λίφο ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το 1 – 0.
Με την σέντρα οι φιλοξενούμενοι έκαναν ευκαιρία αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Σφυρόπουλος πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λήλας Βασιλικού παρατάχθηκε μεταμορφωμένος και ήταν απειλητικός κάθε φορά που πλησίαζε την εστία του Ντουμάνη και στο 62' έκανε το 1 – 1 με δυνατή κεφαλιά του Σφυρόπουλου.
Μετά την ισοφάριση το παιχνίδι έγινε αρκετά σκληρό και στο 79' αποβλήθηκαν οι Μήτρου και Ρίτσα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ένας παίκτης για κάθε ομάδα.