Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Ο Κριεζών 1 – 1

Την νίκη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα έκλεψε ο Α.Ο Κριεζών από τον Α.Ο Όλυμπο Γυμνού καθώς έκανε το 1 – 1 στο 94' και δεν άφησε τους γηπεδούχους να τους ξεπεράσουν στην βαθμολογία.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 5' ο Μπιτσάνης έπιασε δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
Στο 10' ήταν η σειρά των γηπεδούχων να απειλήσουν, ο Πάττας έπιασε το σουτ όμως ο Χριστοδούλου απομάκρυνε στην γραμμή.
Στην συνέχεια ο Α.Ο Κριεζών έλεγχε το παιχνίδι αλλά στο 45' βρέθηκε πίσω στο σκορ καθώς ο Μπιτζάνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατή κεφαλιά γράφοντας το 1 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι λύκοι πίεσαν τους φιλοξενούμενους και προσπάθησαν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα όμως όσο αυτό δεν ήρθε ποτέ.
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα και συγκεκριμένα στο 94' ο Σταματούκος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Ντούρμας γράφοντας το τελικό 1 – 1.