Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2012

Απόλλων Ερέτριας – Λήλας Βασιλικού 1 – 1

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Απόλλων Ερέτριας και Λήλας Βασιλικού καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Ερέτριας.
Οι φιλοξενούμενοι έμειναν για τέταρτη αγωνιστική χωρίς νίκη αν και έφτασαν πολύ κοντά στην επίτευξη του στόχου τους. Βέβαια ο Πέτρος Στρατής είχε αντίθετη άποψη και με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα έδωσε την ισοπαλία στον Απόλλων Ερέτριας.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Λήλας Βασιλικού μπήκε με πάθος στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε μόλις στο 10' με τον Σέλι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ε. Τόρα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πάτησαν στο σκορ και προσπάθησαν να απειλήσουν κυρίως με αντεπιθέσεις ενώ ο Απόλλων Ερέτριας κυνηγούσε το γκολ.
Στο 88' ο Στρατής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.