Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 0 – 1

Επέστρεψε στις νίκες η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας καθώς επικράτησε του Φ.Σ Ταμυναϊκού Αλιβερίου με 0 – 1 στο Γήπεδο Αλιβερίου.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους να έχουν ελαφρά υπεροχή όμως να μην μπορούν να φτάσουν με αξιώσει στα «καρέ» του Μητακίδη. Στην επανάληψη η Ένωση συνέχισε να έχει ελαφρά υπεροχή όμως όσο περνούσε η ώρα η κούραση των γηπεδούχων (από τον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών) γινόταν πιο εμφανείς δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του Λάμπρου Σπίντζου να πιέσει περισσότερα και μάλιστα είχε δύο δοκάρια με τους Τουσέρτ και Δαρζέντα ενώ στο 83' ο Δέσπους με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μητακίδη πετυχαίνοντας το 0 – 1 που έδωσε μετά από έξι αγώνες το τρίποντο στην Ένωση.