Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Π.Ο Καστέλλας 3 – 2

Νίκη βαθμολογικής σημασίας πέτυχε ο Ταμυναϊκός Αλιβερίου απέναντι στον Α.Π.Ο Καστέλλας με 3 – 2.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους και το παιχνίδι παίχτηκε στην μεσαία γραμμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο και συγκεκριμένα στο 46' οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0 – 1 με τον Τσιβίκα να ανοίγει το σκορ.
Στο 51' ο Λύκος κέρδισε πέναλτι το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Μαυρίδης κάνοντας το 1 – 1.
Στο 88' οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Τσιβίκα να βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά κάνοντας το 1 – 2 και εκεί που όλοι νόμιζαν ότι όλα είχαν τελειώσει ο Ντούρμας έκανε το 2 – 2 στο 90'.
Η ομάδα του Γιώργου Μπόκαρη πίεσε ψηλά και στο 95' ο Πιλάτης διαμόρφωσε το τελικό 3 – 2 έπειτα από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων.