Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Α.Ε Ερμιονίδας – Α.Ο Λουκισίων 1 – 0

Δύσκολη νίκη πέτυχε η πρωτοπόρος τους 7ου ομίλου της Δ' Εθνικής, Α.Ε Ερμιονίδας απέναντι στον μαχητικό Α.Ο Λουκισίων με 1 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Κρανιδίου.
Έπειτα από την νίκη αυτή η Α.Ε Ερμιονίδας φιγουράρει μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με τρεις βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο, Πανελευσινιακό.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν επιθετικοί και μόλις στο 9' ο Μαρκίδης σημάδεψε το δοκάρι του Ευσταθίου.
Εδώ στο 15' το σουτ του Δήμα είχε την ίδια κατάληξη.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από την ομάδα του Δημήτρη Σπανού ωστόσο έπρεπε να φτάσει το 93' του αγώνα για να καταφέρουν να παραβιάσουν την εστία του Ευσταθίου όταν Στάικος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Οι οράνιε πάντως δικαίως διαμαρτύρονται για τη φάση του γκολ καθώς είχαν ζητήσει από τον διαιτητή να πραγματοποιήσουν αλλαγή και αυτός τους αγνόησε.

Α.Ε Ερμιονίδας: Πονηρός, Μπούρος, Σαμαράς, Τσώνης, Δημητρίου, Κιοσσές, (85' Κρίστο), Στάικος, Συμελίδης, Μακρίδης, Δήμας, Μιχαλάκης (59' Μουρατίδης).

Α.Ο Λουκισίων: Ευσταθίου, Κουτσαύλης, Ντοβίνος, Κοροβέσης, Πρόβης, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος, Κωσταντάγκας, Ντούμας (91' Κόλλιας) , Ευσταθίου, Αποστόλου (78' Κοντάκης).