Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Α.Ο Αλάτσατων – Όλυμπος Γυμνού 0 – 2

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Όλυμπος Γυμνού απέναντι στον Α.Ο Αλάτσατων με 2 – 0 στο Γήπεδο Αλεξάνδρου και έκανε εξαιρετικά αμφίβολη την παραμονή των γηπεδούχων στα μεγάλα σαλόνια της Εύβοιας.
Οι φιλοξενούμενοι με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο καθάρισαν εύκολα τον αγώνα απέναντι στον πληγωμένο Α.Ο Αλάτσατων που ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες ενώ και ο Όλυμπος Γυμνού ολοκλήρωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν εύκολα τον έλεγχο του αγώνα και στο 27' έγραψαν το 0 – 1 με τον Ντούρμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Ντοβίνος στο 51' δυσκόλεψε τα πράγματα καθώς ο Όλυμπος υπέβαλλε τον ρυθμό του.
Οι φιλοξενούμενοι στο 60' καθάρισαν τον αγώνα με τον Αργύρη να γράφει το 2 – 0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Στο 64' η ομάδα του Γυμνού έμεινε και αυτή με 10 παίκτες αφού ο Σταματούκος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή κ. Μάγειρα.
Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 70' η ομάδα του Γιαννάκη αντίκρισε και δεύτερη κόκκινη κάρτα ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 9 παίκτες.