Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Α.Ο Κριεζών – Ολυμπιακός Χαλκίδας 2 – 0

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Κριεζών απέναντι στον Ολυμπιακό Χαλκίδας με 2 – 0 στο Γήπεδο Κριεζών.
Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν από τους ερυθρόλευκους σε κανένα σημείο του αγώνα και καθάρισαν το ματς μέσα σε δύο λεπτά.
Οι γηπεδούχοι είχαν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα απέναντι σε έναν Ολυμπιακό που δεν θύμισε σε κανένα σημείο του αγώνα τις εμφανίσεις του δεύτερου γύρου.
Στο 21' η ομάδα του κ. Ποδαρά έγραψε το 1 – 0 με τον Ασίκογλου να κάνει το κοντρόλ και να πλασάρει άψογα τον Ευαγγελινό έπειτα από πάσα του Τηλιόπουλου.
Με την σέντρα οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα και στο 22' έγραψαν το 2 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ με τον Μπιτσάνη και πάλι από πάσα του Τηλιόπουλου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεζαν τους ερυθρόλευκους αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν ένα τρίτο τέρμα.