Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Ηρακλής Ψαχνών 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Ηρακλής Θεσσαλονίκης και Ηρακλής Ψαχνών στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.
Με την λήξη του αγώνα οι οπαδοί του Γηραιού αποδοκίμασαν την ομάδα ενώ κάποιοι εξ αυτών κινήθηκαν εναντίων το Γιώργου Στράντζαλη.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ στο 14' με τον Ισαάκ.
Στο 33' ο Γηραιός έφτασε κοντά στο γκολ με τον Μπανγκουρά αλλά ο Σικαλιάς μπλόλαρε την μπάλα.
Στο 40' οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ με τον Χαϊκάλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Φιρινίδη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ γράφοντας το 0 – 1.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47' οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Στεφανίδη όμως ορθώς ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.
Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης έφτασε στην ισοφάριση 1 – 1 στο 69' με κεφαλιά του Βουτσιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
Στο 72' η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει εκ νέου προβάδισμα όταν το σουτ του Τάουερ σταμάτησε στο δοκάρι και εν συνεχεία ο Φιρινίδης απέκρουσε δύσκολα την μπάλα.

Ηρακλής Θεσσαλονίκης: Φιρινίδης, Βαγγελόπουλος, Γεωργίου, Παπαστεριανός, Κριβόκαπιτς, Φερνάντεζ, Λόπεθ, Στεφανίδης, Παληγέωργος (52' Χιονίδης), Μπανγκουρά (46' Κωνσταντινίδης), Ισαάκ (58' Βουτσιάς).

Ηρακλής Ψαχνών:Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Ρεπέτσας, Τάουερ, Ντελέκος (56' Βανγκελί), Μπακομήτρος, Ρούτσης (77' Ιακωβάκης), Λιόσης, Σέγκος (46' Ποκόνγκ), Γέσιτς, Χαϊκάλης.