Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Πανναυπλιακός 2011 2 – 0

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου αφού επικράτησε του Πανναυπλιακού 2011 με 2 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Νικολάου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχου είχαν το έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν στο 35' με τον Τριανταφύλλου να γράφει το 1 – 0.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55' ο Χαλιώτης Ε., πέτυχε το 2 – 0 διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.
Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν 10' πριν την ολοκλήρωση του αγώνα όμως το σουτ του Τσουρδίνη σταμάτησε στο δοκάρι του Γιουρούση.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γιουργούσης, Χαλιώτης Κ., Αυλωνίτης, Κούτρας (46' Κολιόπουλος Β.), Τσούτης, Ρωμανός, Κολιόπουλος Κ., Παπίλας, Τριανταφύλλου (90' Ανδριανόπουλος), Ανέστης (80' Μήτρου), Χαλιώτης Ε..

Πανναυπλιακός 2011: Κατσαούνης, Καλιαμούτος, Φλεβάρης, Γκολέμης Θ., Ευθυμίου, Τσακνάκης, Μπέλεσης (75' Μίχος), Μιχαλόπουλος, Γκολέμης Η. (46' Τσουρδίνης), Διαμαντής, Λαγός (46' Κουκούλης).