Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας – Α.Ο Δύστου 1 – 0

Δύσκολα επικράτησε η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας του Α.Ο Δύστου με 1 – 0 στο Γήπεδο Αιδηψού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11' με τον Δαρζέντα Δ., να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ντουρέκα για το 1 – 0.
Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Καρατσόλια.
Στην επανάληψη ο Δύστος είχε τον έλεγχο του αγώνα και έψαξε το γκολ ωστόσο δεν κατάφερε να βρει τους διαδρόμους στην καλά οργανωμένη άμυνα της Ένωσης που πάτησε στο σκορ και το διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα παίρνοντας πολύτιμους βαθμούς.

Οι ενδεκάδες:

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας: Καρατσόλιας, Καλιβάτσι (66' Τούσερτ), Τριανταφύλλου Α., Τριανταφύλλου Σ., Τόουρφρε, Στεργίου, Δαρζέντας Α., Δαρζέντας Δ., Βασιλείου, Γαβριήλ (78' Τσωλός), Γοργομάτης (82' Ψίλλος).

Α.Ο Δύστου: Ντουρέκας, Ηλίας Χ., Σιλβέστρος, Δημολιάνης Ν., Δήμου Γ., Πιλάτης, Τσαλιαγκός, Μαστροκώστας Γ. (83' Πιλάτης), Ρέτσας, Μαστροκώστας Ν. (43' Μαστροκώστας Χ.), Πιλάτης.