Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Α.Ο Ωρεών 1 – 1

Σημαντικό βαθμό απέσπασε ο Α.Ο Ωρεών από τον Α.Ο Απόλλων Ερέτριας αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Ερέτριας.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να καταφέρει να βγει στην επίθεση με αξιώσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Σταματάκου από τον Μπιμπάι, την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο ίδιος πετυχαίνοντας το 1 – 0.
Οι πράσινοι παρόλο που αγωνίζονταν με δέκα παίκτες στο 76' κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κόλεφ να πετυχαίνει το τελικό 1 – 1 δίνοντας πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας: Μυτακίδης, Παριανός, Λιατίφης, Βελαέτης, Φουρμούζης, Μαυρομάτης (65' Βλάχος), Μπασινάς, Μαρινάκης, Τόρα, Σταματάκος, Μεμάι (46' Ματσιμάνης).

Α.Ο Ωρεών: Μπιμπάι, Ρεσούλι, Ματζώρος, Γιουκάι, Δημητρίου, Αθανασίου Ι., Μούστος, Ιωσήφ (59' Αθανασίου Δ.), Πάτσης, Στεργίου (88' Μίτκορ), Δημουλάκης (75' Κόλεφ)