Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Π.Ο Καστέλλας 2 – 1

Μετά από πέντε χρόνια κατάφερε να ξανά επικρατήσει ο Α.Π.Σ Παντριαδικός του Α.Π.Ο Καστέλλας με 2 – 1 στο Γήπεδο Στενής.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά η Καστέλλα είχε άρτια αμυντική οργάνωση με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι επιθετικοί του Παντριαδικού να φτάσουν στην εστία του Κηρόπουλου με αξιώσεις.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και στο 59' άνοιξαν το σκορ με τον Ζήση να πετυχαίνει το 1 – 0.
Στο 70' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Γιαννούτσου.
Στο 81' ήρθε και το δεύτερο τέρμα για την ομάδα της Τριάδας με τον Γιαννουκάκο να πετυχαίνει το 2 – 0.
Στο 86' επανήλθε η αριθμητική ισορροπία στον αγωνιστικό χώρο αφού αποβλήθηκε και ο Κουνής των γηπεδούχων.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 89' με τον Μακρή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ευαγγελινού για το 2 – 1.
Ωστόσο ο Α.Π.Ο Καστέλλας είχε πολλά παράπονα από την φιλοξενία καθώς υποστηρίζουν ότι έπεσαν πολλά δυναμιτάκια στον πάγκο της ομάδας.

Α.Π.Σ Παντριαδικός: Ευαγγελινός, Κουνής, Γραμματικός, Μπόκαρης, Σταύρου, Σαρρής Ι. (84' Σκριβάνος), Ζήσης (61' Τσάλλας), Χασάνδρας Γ., Γιαννουκάκος, Ζαχαριάς (63' Γίγας), Χασάνδρας Δ..

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος (65' Κουτουλής), Ταψής (57' Δράκος), Νικούλης, Τσέλι, Ρουσόδημος, Γιανούτσος, Μακρής, Σπανός (51' Καρλής), Μήτρου, Τσιβίκας, Τζαμήχας.