Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Α.Π.Ο Παναργειακός 2 – 2

Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου με τον Α.Π.Ο Παναργειακό με σκορ 2 – 2 στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Η ομάδα του Δημήτρη Καλιακούδη παρόλο που προηγήθηκε δύο φορές δεν κατάφερε να διαχειριστεί το αποτέλεσμα και ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις αφήνοντας πίσω πίσω της πολύτιμους βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ευβοϊκός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προηγήθηκε στο 36' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πατίλα για το 1 – 0.
Στην επανάληψη ωστόσο και στο 71' οι πράσινοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγγελόπουλο ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 78' προηγήθηκαν εκ νέου με τον νεοαποκτηθέντα, Τσιτλακίδη να γράφει το 2 – 1.
Ωστόσο στο 92' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και πάλι με τον Κουτσοδήμο να διαμορφώνει το τελικό 2 – 2.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γιάνναλος, Κολιόπουλος, Τσιτλακίδης, Αυλωνίτης, Πατίλας, Ρωμανός, Κολιόπουλος Β., Κούτρας, Χαλιώτης (76' Μήτρου), Μπασούκος, Τριανταφύλλου.

Α.Π.Ο Παναργειακός: Παλιγγίνης, Ζίου (81' Νότης), Φλώρος (52' Καστρίτης), Ταμπάκης, Μπόμπος, Κουτσοδήμος, Αγγελόπουλος, Παπαϊωάννου, Ισούφι, Καραγκούνης, Κάπλατζης (46' Τριμπόνιας).