Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Παρνασσός Αράχωβας – Α.Ο Λουκισίων 2 – 1

Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο Λουκισίων από τον Παρνασσό Αράχωβας με 2 – 1 στο Δημοτικό Γήπεδο Αράχωβας.
Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα και στα τελευταία λεπτά του αγώνα προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε ωστόσο δεν κατάφερε να αποδράσει με τον βαθμό τις ισοπαλίας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν το έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν στο 35' με τον Ματιναίαο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ευσταθίου για το 1 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 65' ο Παρνασσός με δράστη τον ίδιο παίκτη πέτυχε το 2 – 0.
Στην συνέχεια οι οράνιε αφυπνίστηκαν και μείωσαν στο 75' με τον Ευσταθίου σε 2 – 1, ενώ προσπάθησαν να πετύχουν και ένα δεύτερο τέρμα δίχως επιτυχία.

Οι ενδεκάδες:

Παρνασσός Αράχωβας: Δημητράς, Λύτρας, Διβόλης, Τσώνης, Μπαρκόσης, Γκαλαμέλος, Αλαφογιάννης, Καρακατσάνης, Γκαλαμέλος Λ. (65' Καλλέργης), Μαρτιναίος (70' Μίχας), Γκαράι (46' Πουλούκι).

Α.Ο Λουκισίων: Ευσταθίου, Κουτσαυλής, Κόλιας (46' Κοντάκης), Ντοβίνος, Προβής, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος (44' Ντούμας), Αποστόλου (75' Μπογδάνος), Κωνσταντάγκας, Ευσταθίου Α..