Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 3

Την αήττητη πορεία της συνεχίζει η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας καθώς επικράτησε και του Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς με 1 – 3 στο Γήπεδο Δροσιάς και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεζαν διαρκώς τους παίκτες της Δροσιάς με αποτέλεσμα να μην μπορούν να αναπτυχθούν και στο 31' ο Ανέστης με σέντρα σουτ άνοιξε το σκορ καθώς ο Σολογιάννης δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα σημειώνοντας το 0 – 1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49') και ενώ οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά ο Κατσικογιάννης με κεφαλιά σημείωσε το 0 – 2. Στο 60' ο Βαρσαμάς ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή του Σωτηρόπουλου με τον επιθετικό των γηπεδούχων να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να μειώνει σε 1 – 2.
Στην συνέχεια η Δροσιά έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Βαρσαμά (65') και τον Μαργκό (71') και αφού δεν τα κατάφερε το πλήρωσε στο 85' όταν ο Ανέστης ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή από τον Σολογιάννη και από την άσπρη βούλα ο Ανέστης διαμόρφωσε το τελικό 1 – 3.