Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

Α.Ο Λουκισίων – Α.Π.Ο Καστέλλας 2 – 0

Μεγάλη εντός έδρας νίκη σημείωσε ο Α.Ο Λουκισίων καθώς επικράτησε του φορμαρισμένου Α.Π.Ο Καστέλλας με 2 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Λουκισίων.
Με την έναρξη του αγώνα (6') οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Σεϊνταράσι να σημειώνει το 1 – 0 ενώ στην συνέχεια διαφύλαξαν το σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις την εστία των οράνιε ενώ είχαν και ένα δοκάρι με τον νεαρό Μήτρου. Ωστόσο στο 83' και ενώ πίεζαν για την ισοφάριση ο Τσαμίχας βρέθηκε σε καλή θέση όμως το σουτ σταμάτησε στον Ευσταθίου και στην αντεπίθεση ο Τσιβίκας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της πρώην ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0.