Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Ο.Ν Αρτάκης 0 – 4

Νικηφόρα πέρασε και από το Γήπεδο Γυμνού ο Α.Ο.Ν Αρτάκης αφού επιβλήθηκε του τοπικού Α.Ο Όλυμπου Γυμνού με 0 – 4.
Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ αφού μόλις στο 3' ο Ρούσσος με όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μωραϊτη για το 0 – 1. Στο ημίωρο (30') της αναμέτρηση οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες καθώς ο Μπαρώτας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και 3' αργότερα ο Ύρτακος έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ όμως ο Μωραϊτης απομάκρυνε σε υπερένταση την κεφαλιά του Μακαντάση.
Στην επανάληψη η ομάδα του Ντράγκαν Κνέζεβιτς είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και στο 62' σημείωσε το 0 – 2 με δράστη τον Μακαντάση, ενώ 2' νωρίτερα ο Μωραϊτης είχε μπλοκάρει το δυνατό σουτ του Μαστροκώστα. Στο 83' ο Παπαδόπουλος με δυνατό σουτ σημείωσε το 0 – 3 ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε 2' αργότερα με τον Μακαντάση να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 4.