Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ο Όλυμπος Γυμνού 6 – 0

Ιδιαίτερα χορταστική ήταν η αναμέτρηση ανάμεσα στον Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς και τον Α.Ο Όλυμπο Γυμνού όπου οι γηπεδούχοι φιλοδώρησαν με το ευρύ 6 – 0 τον Όλυμπο στο Γήπεδο Δροσίας.
Με την έναρξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν μόλις στο 4' όμως η κεφαλιά του Κουσέρη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σολογιάννη. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα άνοιξαν το σκορ στο 15' με τον Μπαϊμπάκη να σημειώνει το 1 – 0 με κεφαλιά. Αυτό ωστόσο ήταν και το μοναδικό τέρμα του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα του Νταβόρ Γιακόβλεβιτς ήταν καταιγιστική με τους Σπυρόπουλο (2), Βαρσαμά, Ελευθερίου και Παναγιωτάκο να σκοράρουν και να διαμορφώνουν το τελικό 6 – 0. Το σκορ βέβαια θα μπορούσε να ανέβει λίγο ακόμα αν στο 88' το σουτ του Σουλιωτάκη δεν σταματούσε στο δοκάρι του Μωραϊτη.