Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 0

Πολύτιμους βαθμούς πήρε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου απέναντι στην Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας τις οποίας και επικράτησε με 1 – 0 στο Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες με τους γηπεδούχους να ανοίγουν στο σκορ στο 40' με τον Σφυρόπουλο να πλασάρει τον Καρατσόλια για το 1 – 0, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πολίτης έχασε την ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα του όταν βρέθηκε μόνος απέναντι στον Βυργιώτη αλλά την τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας του Ευβοϊκού μπλόκαρε την μπάλα. Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε τον ίδιο ρυθμό ενώ είχε και πολλά σκληρά μαρκαρίσματα. Μάλιστα από το 79' οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Σφυρόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ παρόλο την αριθμητική τους υπεροχή οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Βυργιώτη.