Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Π.Α Ιστιαίας – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 0 – 3

Με τον Δημήτρη Βεζυρτζόγλου σε εξαιρετική ημέρα ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας επικράτησε της Ποδοσφαιρικής Ακαδημίας Ιστιαίας με 0 – 3 στο Εθνικό Στάδιο Ιστιαίας.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα να σημειώνεται στο 29' με τον Ανέστη να δίνει στον Μπεμπεράι και αυτός να πλασάρει πάνω στον Ευαγγελινό. Στο 41' ο Βεζυρτζόγλου βρέθηκε μόνος απέναντι στον Δαμάσκο και με την βοήθεια του δοκαριού έγραψε το 0 – 1. Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στο 57' ο Βεζυρτζόγλου και πάλι σημείωσε το 0 – 2. Στο 63' ο Γκριτζάλας μεταβίβασε έξυπνα για τον Βεζυρτζόγλου και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Δαμάσκου διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 3. Στην συνέχεια ο Βεζυρτζόγλου είχε την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει ενώ για την Ακαδημία ο Μπερμπεράι έχασε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ.