Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Π.Α Ιστιαίας – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 0 – 2

Νικηφόρα πέρασε από το Γήπεδο Αιδηψού ο Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού όπου επικράτησε της Ποδοσφαιρικής Ακαδημίας Ιστιαίας με 0 – 2.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο ωστόσο μετά το ημίωρο ο Λήλας ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 40' άνοιξε το σκορ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Δαμασκός μπλοκάρει ασταθώς την μπάλα και στην συνέχεια ο Βλάχος από κοντά σημειώνει το 0 – 1 ενώ 5' αργότερα ο Αγραφιώτης εκμεταλλεύτηκε το κενό στην άμυνα της Ακαδημίας και διαμόρφωσε το 0 – 2 που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν μπήκαν και πάλι δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 56' έχασαν την ευκαιρία να «μπουν» και πάλι στο παιχνίδι καθώς ο Γιάνναλος μπλόκαρε το δυνατά σουτ του Αφένδρα, ενώ στην συνέχεια η ομάδα του Κώστα Καλιμάνη θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ αν δεν είχε απέναντι της τον εξαιρετικό Δαμασκό.