Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Α.Π.Ο Καστέλλας – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 0

Νίκη παραμονής πέτυχε ο Α.Π.Ο Καστέλλας απέναντι στην Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας με 1 – 0 στο Γήπεδο Πάλιουρα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν μόλις στο 1' με τον Τσιβίκα να πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Αλεξίου.
Στο 7' ο Νικούλης ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο Κηρόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 1 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ.
Οι ομάδα του κ. Κιαπέκου συνέχισε να είναι απειλητική αλλά ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέκαμψαν και έφτασαν κοντά στο γκολ με τους Δούμα και Γοργομάτη χωρίς όμως να καταφέρουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου.

Οι ενδεκάδες:

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος, Ταψής, Συρόπουλος (91’ Μανάρης), Γιαννούτσος (70’ Γκούτσιας) Ράζος, Παπακυριακού, Μακρής, Βογιατζής Μήτρου, Τσιβίκας (90’ Πεταλωτής), Νικούλης.

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας: Αλεξίου, Α. Τριανταφύλλου, Βασιλείου, Σ. Τριανταφύλλου, Ταουρφέ, Δούμας, Γοργομάτης, Θεοχάρης, Καλιβάτσι, Λάϊος, Χρήστου.