Δευτέρα 19 Μαρτίου 2012

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Π.Ο Καστέλλας 5 – 1

Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς απέναντι στον μαχητικό Α.Π.Ο Καστέλλας τον οποίο συνέτριψε με το ευρύ 5 – 1 στο Γήπεδο Δροσιάς.
Οι γηπεδούχοι αν και με παίκτη λιγότερο από τις αρχές του πρώτου ημιχρόνου δεν πτοήθηκαν και με μεγαλειώδη εμφάνιση πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 4 – 0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 2' έγραψαν το 1 – 0 με τον Μπασούκο.
Στο 14' η ομάδα της Δροσιάς θα κάνει δύο τα τέρματα τις με τον Παναγιωτάκο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου και να γράφει το 2 – 0.
Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Αλεξίου που πήρε τον δρόμο για τα αποδυτήρια.
Στο 37' ο Παναγιωτάκος με δεύτερο γκολ θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.
Οι γηπεδούχοι όμως δεν σταμάτησαν εκεί και λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του ημιχρόνου ο Βαρσαμάς έγραψε το 4 – 0.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4 – 1 στο 53' με τον Ρουσσόδημο να παραβιάζει την εστία του Μυτακίδη.
Στο 86' ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5 – 1 με τον Αργυρό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου.

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς: Μυτακίδης, Αλεξίου, Κηπιώτης, Φρούσσης, Μαντζούνης, Σουλιωτάκης, Βαρσαμάς (71' Κολούτσος) Χατζηκοκολάκης, Παναγιωτάκος, Μπασούκος, Πατρινός (60' Μπεχάρι).

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος, Σπανός, Νικούλης, Γιαννούτσος (64' Παπακυριάκου), Συρόπουλος, Ταψής (46' Ράζος), Μακρής, Βογιατζής, Μήτρου, Τσιβίκας, Τζαμίχας (46' Ρουσσόδημος).