Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Ο Κύμης 1 – 4

Με την τέταρτη σερί νίκη συνέχισε ο Α.Ο Κύμης αφού επικράτησε του Α.Ο Αυλωναρίου με 1 – 4 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Οι Κυμαίοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανέστη Β. καθάρισαν το ματς.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους αφού μόλις στο 3' άνοιξαν το σκορ με τον Ανέστη Β. να παραβιάζει την εστία του Κεφαλά και να γράφει το 0 – 1.
Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 28' έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Ανέστη Β. να χρίζεται σκόρερ για δεύτερη φορά όταν με προβολή έγραψε το 0 – 2.
Οι Κυμαίοι στο 34' έγραψαν το 0 – 3 με ωραία κεφαλιά του Ανέστη Β. που πέτυχε χατ τρικ.
Οι κιτρινόμαυροι δεν το έβαλα κάτω και 1' αργότερα κατάφεραν να μειώσουν σε 1 – 3 με ωραίο πλασέ του Κοτρόζου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την επίτευξη κάποιου τέρματος αλλά ο Α.Ο Κύμης ήταν αυτός που το πέτυχε όταν στο 54' ο Μπαλογιάννης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κεφαλά γράφοντας το τελικό 1 – 4.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Αυλωναρίου: Κεφαλάς, Μαραγκός, Βασιλείου, Μπά, Φρυγανάς, Χριστοδουλόπουλος (58' Λαθούρας), Τσαλιάγκος Γ., Σεϊντόπουλος, Βογιατζής, Κοτρόζος (82' Σιλβέστρος), Μακρής (70' Τσαλιάγκος Γ.).

Α.Ο Κύμης: Μπασινάς, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Κύρου, Φωτιάς, Καλογερόπουλος (71' Μανδράκας), Κανελίνι, Τσάγκος (81' Κούρτης), Ανέστης Β., Ανέστης Χ., Μπαλογιάννης (Τσαλιάγκος Β.).