Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

Κύνος Λιβανατών – Γ.Σ Κύμης 46 – 115

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Γ.Σ Κύμης απέναντι στον Κύνο Λιβανατών με 46 – 115.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με φόρα από το ντέρμπι τις προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στον Α.Ο Κύμης και επικράτησαν άνετα του Κύνου Λιβανατών.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σταθούν στον αγωνιστικό χώρο αφού 8 πόντοι χώριζαν τις δύο ομάδες 16 – 24.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστική και με σκορ 2 – 34 καθάρισαν το παιχνίδι με το σκορ να διαμορφώνεται 18 – 58.
Στην επανάληψη το σκορ έκλεισε με σκορ 32 – 90.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Γ.Σ Κύμης έριξε την απόδοση του και με την λήξη του αγώνα το σκορ βρήκε στις δύο ομάδες στο 46 – 115.

Τα δεκάλεπτα: 16 – 24, 18 – 58, 32 – 90, 46 – 115.

Κύνος Λιβανατών: Σιοτρόπος 19, Κατσίκας 3, Καστανάς 15, Τσαρούχας, Αγγελής, Πασσάς 4, Χρυσοβαλάντης, Λούκας, Γεωργίου, Καλίνικος 2, Γεωργοσόπουλος 2, Δούρος.

Γ.Σ Κύμης: Φώτης 16, Πόγκας 7, Τσικλίδης, Ρήγας 5, Μπίρμπας 15, Παπαδάκης 12, Καραμπάτσος 9, Ιωάννου 5, Φούντας 18, Κωνσταντούρας 8, Γυφτονικολός 10, Δήμος 10.