Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

Α.Ε Έξω Παναγίτσας – Α.Ο Παπάγου 58 – 69

Την ήττα γνώρισε η Α.Ε Έξω Παναγίτσας στον πρώτο της εντός έδρας αγώνα από τον Α.Ο Παπάγου με 58 – 69.
Η ομάδα της Χαλκίδας άντεξε μόνο για ένα δεκάλεπτο αφού έπειτα ο Α.Ο Παπάγου κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η Α.Ε Έξω Παναγίτσας ήταν κοντά στο σκορ καθώς υπολείπονταν μόνο για έναν πόντο 16 – 17.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκαναν εντυπωσιακό μπάσιμο και αύξησαν την διαφορά στους 9 πόντους με το σκορ 31 – 40.
Στην επανάληψη η διαφορά έφτασε τους 14 πόντους με το σκορ 46 – 60.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 58 – 69 αφού ο Α.Ο Παπάγου έριξε την απόδοση του.

Τα δεκάλεπτα: 16 – 17, 3140, 4660, 5869.

Α.Ε Έξω Παναγίτσας: Σκεμπές 6, Κοττάς 4, Σιλιβέστρος, Καψούλης 5, Μπεκόπουλος, Δέδες 6, Μπέλος Χ., Καπελέρης 17, Λούκας, Αναστασίου 10, Γεωργιάδης 10, Δίσιος.

Α.Ο Παπάγου: Κονδυλής Α. 5, Καλογερόπουλος 2, Σιμόπουλος 2, Ρεγγούζας 4, Σοφρωνάς 11, Παναγιωταράκος 7, Αρσένης 5, Γιαννιώδης 18, Μακρής 10, Λογοθέτης 5, Οικονόμου, Βελέτζας.