Πέμπτη 3 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο Ωρεών – Α.Π.Σ Παντριαδικός 0 – 2

Άνετα επικράτησε ο Α.Π.Σ Παντριαδικός του Α.Ο Ωρεών με 0 – 2 για τον εξ αναβολής αγώνα της 13ης αγωνιστικής στο Γήπεδο Αιδηψού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αλλά η ομάδα τις Τριάδας μετά το 15' ισορρόπησε το παιχνίδι.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62' ο διαιτητής του αγώνα κ. Κάμπαξης καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Πατσή προκαλώντας την αντίδραση των πρασίνων και αφήνοντας την ομάδα των Ωρεών με δέκα παίκτες. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γίγας ο οποίος και έγραψε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν έχοντας και αριθμητικό μειονέκτημα και το πλήρωσαν όταν στην αντεπίθεση ο Παντριαδικός έγραψε το 0 – 2 με δράστη των Σαράπη.