Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Α.Ο.Ν Αρτάκης – Α.Π.Ο Καστέλλας 5 – 1

Πραγματοποιώντας μεγαλειώδη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο.Ν Αρτάκης επικράτησε του Α.Π.Ο Καστέλλας με το ευρύ 5 – 1 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και παρόλο της πολλές ευκαιρίες δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Κηρόπουλου. Όμως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49') ο Ύρτακος άνοιξε το σκορ με τον Μαστροκώστα να σημειώνει το 1 – 0. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι και απείλησαν με τους Τσαμίχα και Ζήση όμως ο Καραχάλιος με ατομική ενέργεια πέτυχε το 2 – 0 και στο 65' ο Μακαντάσης με πλασέ διαμόρφωσε το 3 – 0. Στο 72' ο Μήτρου έκανε την σέντρα και ο Ταψής με διαγώνιο σουτ μείωσε για την ομάδα της Καστέλλας σε 3 – 1 όμως στο 80' ο Μακαντάσης εκμεταλλεύτηκε την λάθος απομάκρυνση της άμυνας των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας το 4 – 1. Στο 86' ο Μαστροκώστας έκανε το σουτ με τον Νικούλη στην προσπάθεια του να απομακρύνει να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου για το τελικό 5 – 1 που σκόρπισε χαμόγελα στους οπαδούς της ομάδας.