Τρίτη 11 Μαρτίου 2014

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν ο Α.Ο Αυλωναρίου και ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες καλές στιγμές με τους Τσαλιάγκο (7') και Δήμα (22') για τους γηπεδούχους ενώ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 34' με τον Μπισμπικόπουλο να κάνει το σουτ όμως ο Κιούσης μπλόκαρε την μπάλα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι ήταν πιο απειλητικοί και στο 83' άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βεζυρτζόγλου πετυχαίνοντας το 0 – 1. Στην συνέχεια και το 87' ο Γκριτζάλας έχασε μοναδική ευκαιρία για να καθαρίσει το παιχνίδι και στο 91' ο Φρυγανάς με μακρινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1 δίνοντας τον βαθμό τις ισοπαλίας στην ομάδα του.