Τρίτη 11 Μαρτίου 2014

Α.Ο Σκύρου – Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου 2 – 0

Την νίκη που τον διατήρησε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα πέτυχε ο Α.Ο Σκύρου καθώς επικράτησε του Φ.Σ Ταμυναϊκού Αλιβερίου με 2 – 0 στο Γήπεδο Σκύρου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και στο 24' έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ όταν ο Δαλακλίδης ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι όμως ο Μητακίδης απόκρουσε την μπάλα διατηρώντας το «μηδέν», ενώ στην συνέχεια και το 29' οι «νησιώτες» βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δαλακλίδη ο Μανωλάκης πέτυχε το 1 – 0. Στην επανάληψη οι Σκυριανοί είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού έχοντας σύμμαχο και τον αέρα και καθάρισαν το παιχνίδι στο 59' όταν και πάλι από εκτέλεση κόρνερ του Δαλακλίδη ο Μανωλάκης πετάχτηκε για δεύτερη φορά σημειώνοντας το τελικό 2 – 0.