Τετάρτη 26 Μαρτίου 2014

Γ.Σ Κύμης – Χαλάνδρι 96 – 45

Σε «περίπατο» εξελίχθηκε το παιχνίδι του Γ.Σ Κύμης απέναντι στο Χαλάνδρι του οποίου επικράτησε εύκολα με 96 – 45 στο κλειστό της Κύμης.
Η ομάδα του Γυμναστικού μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και κατάφερε να επιβάλει γρήγορα τον ρυθμό της +11 (20 – 9) ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 45 – 24, με τους Κυμαίους να φτάνουν την διαφορά στο +21.Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός ήταν ακόμη πιο αποφασισμένος να μην αφήσει κανένα περιθώριο στον αντίπαλο του ανεβάζοντας την διαφορά στο +40 (73 – 33) ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν οι μικροί του Γ.Σ Κύμης, που όμως αποδείχτηκαν αντάξιοι των συμπαικτών τους, διευρύνοντας μάλιστα την διαφορά στο τελικό 96 – 45.
Το τελευταίο ματς της σεζόν θα διεξαχθεί σε δύο εβδομάδες στο κλειστό της Κύμης «Νίκος Μαρίνος» με αντίπαλο τον Φάρο Κερατσινίου ενώ στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα γίνει και η φιέστα για την άνοδο στην Β' Εθνική.

Τα δεκάλεπτα: 20 – 9, 45 – 24, 73 – 33, 96 – 45.