Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο Δύστου 0 – 1

Την ήττα γνώρισε ο Α.Π.Ο Καστέλλας από τον Α.Ο Δύστου με 0 – 1 στο Γήπεδο Πάλιουρα.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δίκαια έφτασαν στην νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Α.Ο.Δύστου μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 19' άνοιξε το σκορ με τον Ρέτσα να γράφει το 0 – 1.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και έφτασαν μία ανάσα από το γκολ αφού στο 82' ο Λεοντής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος, Καπετάνιος (51' Ταψής), Νικούλης, Τσέλι, Σπανός, Γιαννούκος (75' Γερογιάννης), Μακρής, Μήτρου, Λεοντής, Τσιβίκας, Τζαμήχας (90' Γκούτσιας).

Α.Ο Δύστου: Ντουρέκας, Αναστασίου, Ευδοξιάδης, Δημολιάνης, Δήμου, Πιλάτης Γ. (Πιλάτης Ν.), Πιλάτης Δ. (90' Μοιρώσος), Ηλίας, Μαστροκώστας Ν., Ρέτσας, Μαστροκώστας Γ. (82' Πηλιχός).