Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Π.Σ Παντριαδικός 3 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Αυλωναρίου απέναντι στον ισχυρό φέτος Α.Π.Σ Παντριαδικό με 3 – 0 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Οι κιτρινόμαυροι παρουσίασαν ένα πολύ ισχυρό σύνολο που δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα τους νεοφώτιστους να επιβάλουν τον ρυθμό τους.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα του Αυλωναρίου και απείλησαν στο 3' με τον Ζήση.
Στο 12' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλείου να γράφει το 1 – 0 με ωραίο κοντινό πλασέ.
Στην συνέχεια η ομάδα τις Τριάδας προσπάθησε να αντιδράσει και έχασε ευκαιρίες με τους Σιαράπη και Ζήση ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Σεϊντόπουλο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και πάλι και είχαν δοκάρι στο 54' με τον Ζήση.
Στο 74' ο Κοτρόζος έγραψε το 2 – 0 έπειτα από ωραία μεταβίβαση του Τσαλιάγκου.
Στο 77' ο Παντριαδικός έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει όταν ο Κεφαλάς απέκρουσε το πέναλτι του Σταύρου κρατώντας το μηδέν.
Το τελικό 3 – 0 διαμορφώθηκε στο 88' με ωραίο σουτ του Βογιατζή.

Α.Ο Αυλωναρίου: Κεφαλάς, Κηρύκος (56' Χριστοδουλόπουλος), Μπα (86' Τσαπέρος), Καραμπίνης, Φρυγανάς, Μακρής (81' Αϊδίνης), Τσαλιάγκος, Σεϊντόπουλος, Βογιατζής, Κοτρόζος, Βασιλείου.

Α.Π.Σ Παντριαδικός: Σταθαράς Ι., Χασάνδρας Γ., Γραμματικός,(46' Σκριβάνος), Μπόκαρης, Σταύρου (85' Ρίζος), Σαρρής, Γίγας, Τσάλλας, Σιαράπης (46' Καραμούζης), Γιαννουκάκος, Ζήσης.