Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 2 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας επί της Ένωσης Απολλώνιου Ιστιαίας με 2 – 0 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο έφτασαν στην νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι είχαν το έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να μπορέσουν να απειλήσουν την εστία του Καρατσόλια.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και στο 47' άνοιξαν το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Βεζυρτζόγλου να ανοίγει το σκορ 1 – 0.
Το τελικό 2 – 0 διαμορφώθηκε στο 68' με τον Χατζηστάμου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παναγιωτόπουλου.

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας: Ευαγγελινός, Τσώκος, Συνοδάκης (70' Πιέρο), Καρατζάς, Μπισμπικόπουλος, Χατζηστάμου (80' Κυτίνος), Τζάφτας, Τζαφέρος, Καλπουζάνης (46' Μαϊμπάκης), Βαζυρτζόγλου, Σπυρόπουλος.

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας: Καρατσόλιας (56' Παναγιωτόπουλος), Γοργομάτης, Τόρφε, Τριανταφύλλου, Βασιλείου, Δαρζέντας, Στεργίου, Γαβριήλ, Χρήστου (65' Μπαλαμούτης), Τουσέρ, Καλιβάτσι (70' Τσολός).