Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Ωρεών – Α.Ε Προποντίδας 3 – 1

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Α.Ο Ωρεών απέναντι στην Α.Ε Προποντίδας με 3 – 1 στο Γήπεδο Νέου Πύργου.
Οι πράσινοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και έφτασαν εύκολα στην νίκη απέναντι στους κυανέρυθρους που το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ τις τιμής.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασίου γράφοντας το 1 – 0.
Στο 20' οι πράσινοι έκαναν το 2 – 0 με ωραίο πλασέ του Μούστου.
Στην επανάληψη η ομάδα των Ωρεών μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 51' έφτασε το 3 – 0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αθανασίου.
Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3 – 1 με δυνατό σουτ του Μπόζντα.

Α.Ο Ωρεών: Μπιμπάι, Ζαχαράκης, Ματζώρος, Ιωσήφ, Στεργίου (92' Σελιμής), Αθανασίου Δ. (63' Ρεσουλί), Πατσής.

Α.Ε Προποντίδας: Ντουμάνης, Μωραϊτης, Παπαδεδές, Κουτσαυλής, Οικονόμου, Κοτσάλας (74' Μπακούτης), Μπόντζα (77' Τσιαμπήρης), Κηρύκος, Τσακλάνος, Μήτρου, Γκέκας.