Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Όλυμπος Γυμνού 3 – 2

Ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στο Γήπεδο Βασιλικού ανάμεσα στον τοπικό Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού και τον Α.Ο Όλυμπο Γυμνού όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3 – 2.
Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, είχε ανατροπές και στα τελευταία λεπτά εξελίχθηκε σε ντέρμπι.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα του Λήλα και μόλις στο 3' άνοιξαν το σκορ με τον Βεσέλι να γράφει το 0 – 1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 13' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Μαραγκό να γράφει το 1 – 1.
Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 58' ο Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Αγραφιώτη να γράφει το 2 – 1.
Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 στο 77' με τον Τρίκκα που μόλις είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.
Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ψυχή και μείωσαν στο 83' με τον Ντούρμα Δ. να γράφει το τελικό 3 – 2.

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Χρήσου, Τζανής, Καρλατήερας, Μακρής, Νάνος (46' Κικίδης), Σπυρόπουλος, Κουτσαυλής, Σιμιτζής (75' Τρίκκας), Αγραφιώτης (92' Κικίδης Γ.), Μαραγκός.

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού: Μωραϊτης, Αργύρης Η., Ξουρής, Βεσέλι, Ντούρμας Α. (47' Μπουρίκας Ε.), Σταματούκος Ε. (58' Σταματούκος Β.), Ντούρμας Δ., Πασσάς (67' Αποστόλου Ε.), Αργύρης, Πάττας, Κιούσης.