Δευτέρα 7 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Π.Ο Καστέλλας 2 – 3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Α.Π.Ο Καστέλλας απέναντι στον Α.Ο Όλυμπο Γυμνού με 2 – 3 στο Γήπεδο Γυμνού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, είχαν τρία δοκάρια, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 17' με τον Καρατζά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μωραϊτη για το 0 – 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του στο 65' με τον Ντούρμα να γράφει το 1 – 1.
Οι φιλοξενούμενοι δεν άργησαν να απαντήσουν και πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ 2' αργότερα με τον Λεοντή να σημειώνει το 1 – 2.
Στο 75' ο Α.Π.Ο Καστέλλας πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων αφού ο Καρλέτσος πέτυχε το 1 – 3.
Ο Όλυμπος δεν το έβαλε κάτω και στο 77' μείωσε σε 2 – 3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντούρμα.
Στο ίδιο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Αργύρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού: Μωραϊτης, Αργύρης, Ξουρής, Βεσέλι, Σταματούκος Ε. (Κουσερής Δ.), Σταματούκος Π., Ρόγκας, Δίπλας, Σταματούκος Β., Ντούρμας Δ., Κιούσης.

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος, Ταψής, Καρλέτσος, Σέλι, Σπανός, Καρατζάς (Λεοντής), Μακρής, Γιανούτσος, Μήτρου, Τσιβίκας, Τζαμήχας (Λεοντής).