Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Ηρακλής Ψαχνών – Επισκόπη 2 – 0

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Ηρακλής Ψαχνών ο οποίος επικράτησε της Επισκόπης με 2 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξαν νωρίς το σκορ αφού μόλις στο 12' ο Κρητικός με κεφαλιά σημείωσε το 1 – 0. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση και στο 28' έχασαν μεγάλη ευκαιρία όταν το σουτ του Μπουμάλ σταμάτησε στο δοκάρι του Καλογεράκη. Στην επανάληψη το συγκρότημα του Θωμά Γράφα μπήκε αποφασισμένο να «τελειώσει» το παιχνίδι και τα κατάφερε στο 60' με τον Μπακομήτρο να διαμορφώνει το 2 – 0.

Ηρακλής Ψαχνών: Αθανασόπουλος, Τζανής, Γκεμίσης, Παλαιολόγος, Καλαϊτζίδης, Πατσατζόγλου, Μπακομήτρος, Ντελέκος (73' Τσιμότζι), Κοιλάρας (40' Τσούτσης), Μπουμάλ (75' Γκμπαγκουϊντί), Κρητικός.

Επισκόπη: Καλογεράκης, Κονονένκο, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Σεληνιωτάκης, Γκονζάλες, Δελήμπασης (67' Μαρτσάκης), Σουμπασάκης, Βελονάκης (78' Φραντζεσκάκης), Ανωγειανάκης (55' Μανουσάκης).