Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Α.Ο Χαλκίς – Λαμία 1964 1 – 2

Σημαντική νίκη πέτυχε η Λαμία 1964 απέναντι στον Α.Ο Χαλκίς με 1 – 2 στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας με τους νερατζούρι να έχουν παράπονα από την διαιτησία του Ζαραβινού.
Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου (4') οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κυπτίου να σημειώνει το 0 – 1 ενώ στην συνέχεια ο Α.Ο.Χ πίεσε τους φιλοξενούμενους και κατάφερε να μειώσει στο 44' με τον Καραμπά να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα του για το 1 – 1. Στο δεύτερο ημίχρονο και το 70' οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για μη καταλογισμό πέναλτι σε χέρι του Γόγολου ενώ στο 82' ο Λεμά σημείωσε το 1 – 2 για την ομάδα της Φθιώτιδας.

Α.Ο Χαλκίς: Ντουμάνης, Πέτσης, Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Ναουμίδης, Ευσταθίου, Ταυταρίδης, Βαλκάνος, Γκιόκας (78' Τύρπος), Τσαλμάς, Γκαράνης (85' Τσουπεής).

Λαμία 1964: Φιρινίδης, Σκορδάς, Κοντοχρήστος, Μκρτσιάν, Γόγολος, Παπαδήμας (46' Σπυριδάκης), Αντωνόπουλος, Ζλατκόφσκι, Κόλεφ (46' Λεμά), Διαμαντίδης, Κυπτίου (92' Αντωνίου).