Δευτέρα 7 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Κύμης 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού και Α.Ο Κύμςη με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Βασιλικού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 29' με τον Ανέστη Β., να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μαντά για το 0 – 1.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν βελτιωμένοι και κατάφεραν αν φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του στο 77' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγραφιώτη για το τελικό 1 – 1.

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Χρήστου (75' Ντούνας), Νάνος, Μαραγκός, Καρλατήρας, Τζανής, Σπυρόπουλος, Κουτσαυλής (83' Γκίκας), Τρίκκας (60' Σιμιτζής), Αγραφιώτης, Κατσικαβάλης.

Α.Ο Κύμης: Μπασινάς, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Κήρου, Καλογερόπουλος, Κραβαρίτης (80' Μανδράκας), Κανελίνι, Μπαλογιάννης, Τσαλιαγκός, Ανέστης Χ., Ανέστης Β..