Δευτέρα 7 Ιανουαρίου 2013

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Ο Απόλλων Ερέτριας 3 – 1

Εύκολα επικράτησε ο Α.Π.Σ Παντριαδικός του Α.Ο Απόλλων Ερέτριας με 3 – 1 στο Γήπεδο Τριάδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν στο 32' με τον Χασάνδρα να γράφει το 1 – 0.
Στο 42' ο Απόλλων έφερε το παιχνίδι στα ίσα του με τον Βλάχο να γράφει το 1 – 1.
Στην επανάληψη ο Παντριαδικός μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 54' με τον Σκριβάνο.
Ενώ 5' αργότερα ο Μπόκαρης διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.
Στο 89' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Μαυρομάτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Α.Π.Σ Παντριαδικός: Σταθαράς, Κουνής, Τσάλλας, Μπόκαρης, Σταύρου, Χασάνδρας, Γίγας, Σαρρής, Ζήσης, Γιαννουκάκος (82' Βλάχος), Σκριβάνος (88' Καραμούζης).

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας: Μητακίδης, Βλάχος, Παριανός, Κοκκάλας, Ματσιμάνης (62' Φουρμούζης), Μπασινάς, Μαρινάκης (83' Μαυρομάτης), Τόρα, Σταματάκος, Ευγενίου (70' Αντωνίου).