Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Π.Ο Καστέλλας 3 – 4

Με τους δύο νεοαποκτηθέντες στην σύνθεση του ο Α.Ο Όλυμπος Γυμνού γνώρισε την ήττα από τον Α.Π.Ο Καστέλλας με 3 – 4 στο Γήπεδο Γυμνού.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12' με τον Αργύρη να σημειώνει το 1 – 0. Η χαρά των παικτών του Όλυμπου δεν κράτησε πολύ αφού στο 20' ο Ζήσης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) ενώ στο 28' ο Μήτου με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Καστέλλας για το 1 – 2. Στο 42' ο Ντούρμας με ατομική ενέργεια έφερε το παιχνίδι εκ νέου στα ίσα του διαμορφώνοντας το 2 – 2. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν και πάλι μπροστά στο σκορ στο 53' όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μαντά ο Ταψής με κεφαλιά σημείωσε το 2 – 3 ενώ στο 81' ο Μαντάς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ πέτυχε το 2 – 4. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα (91') με κεφαλιά του Ντούρμα σε 3 – 4.