Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Ο Απόλλων Ερέτριας 0 – 2

Με το «διπλό» απέδρασε από το Γήπεδο Γυμνού ο Α.Ο Απόλλων Ερέτριας ο οποίος επικράτησε του Α.Ο Όλυμπου Γυμνού με 0 – 2 πετυχαίνοντας μία νίκη που τον έφερε ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν το παιχνίδι και μάλιστα άνοιξαν το σκορ στο 15' με τον Παριανό να σημειώνει το 0 – 1. Στην συνέχεια οι παίκτες του Όλυμπου έδειξαν διάθεση να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του με αιχμή του δόρατος τον Ντούρμα όμως ο Σακκής μπλόκαρε όποτε χρειάστηκε. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους καθώς το 1 – 0 τους έδινε την ευκαιρία να διεκδικήσουν το παιχνίδι και στο 68' έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Δίπλα καθώς ο Βελαέτης έδιωξε σε κόρνερ. Στην συνέχεια οι παίκτες του Απόλλων βρήκαν τους διαδρόμους και απείλησαν στο 75' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρινάκη που πέρασε δίπλα από το δοκάρι ενώ στο 85' ο Μαρινάκης πέρασε από την άμυνα των γηπεδούχων και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μωραϊτη για το 0 – 2 που κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του.