Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Α.Ο Λουκισίων – Α.Ο Σκύρου 2 – 2

Εκπληκτικός ήταν ο Α.Ο Σκύρου για ακόμα ένα παιχνίδι και έκοψε βαθμούς από τον Α.Ο Λουκισίων με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2 – 2 στο Γήπεδο Λουκισίων.
Στο πρώτο ημίχρονο οι «οράνιε» ήταν σαφώς καλύτεροι και μάλιστα άνοιξαν το σκορ στο 25' με τον Πρόβη να σημειώνει το 1 – 0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βρουν διαδρόμους και στο 43' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Μανωλάκη να σημειώνει το 1 – 1 όμως η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση καθώς 2' αργότερα ο Σπυρόπουλος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Α.Ο.Λ πηγαίνοντας στο αποδυτήρια με το 2 – 1. Στην επανάληψη οι «κυανέρυθροι» έψαξαν την ισοφάριση και στο 75' έφτασαν κοντά όμως ο Μανωλάκης δεν κατάφερε να κερδίσει τον εξαιρετικό Μόνο από την «άσπρη βούλα» με τον πορτιέρο των γηπεδούχων να κρατάει το 2 – 1 υπέρ της ομάδας του όμως στο 85' ο Μανωλάκης πήρε την ρεβάνς διαμορφώνοντας το 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.