Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2012

Π.Α.Ο Πολιτικών – Α.Ο Ολυμπιακός Μετοχίου 2 – 1

Πολύ καλό ποδόσφαιρο παίχτηκε ανάμεσα στον Π.Α.Ο Πολιτικών και τον Α.Ο Ολυμπιακό Μετοχίου όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2 – 1 στο Γήπεδο Πολιτικών.
Ο Π.Α.Ο Πολιτικών ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ωστόσο δεν κατάφερε να κλειδώσει την νίκη και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο ωστόσο δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν της ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το μηδέν.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56' ο Ξυνογαλάς έγραψε το 1 – 0 στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μαργαρίτη.
Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του στο 79' με τον Καλύβα να γράφει το 1 – 1.
Τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη στο 95' με τον Καραγκούνη να διαμορφώνει το τελικό 2 – 1.

Π.Α.Ο Πολιτικών: Ταυρής, Μποσινάκης, Γούλας, Κατσούλης, Καραγκούνης, Μανθαίος, Γκίκας, Βότης, Φώτης, Ξυνογαλάς Α., Ξυνογαλάς Π..

Α.Ο Ολυμπιακός Μετοχίου: Μαργαρίτης, Καψάλας, Γερογιάννης, Γεωργίου, Παπανδρέου, Λιαγκάκης, Καλύβας, Τσιμπιδάκης, Σταμούλος Ι., Σταμούλος Δ., Λιάσκος.