Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Δύστου – Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου 2 – 1

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Δύστου απέναντι στον Α.Ο Νηλέα Νεοχωρίου με 2 – 1 στο Γήπεδο Δύστου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, επέβαλαν τον ρυθμό τους και στο 25' άνοιξαν το σκορ με τον Μαστροκώστα Ν. να γράφει το 1 – 0.
Στην συνέχεια η ομάδα του Δύστου δεν σταμάτησε και συνέχισε την πίεση με αποτέλεσμα στο 32' να γράψουν το 2 – 0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλία.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πίεσαν την ομάδα του Νηλεα.
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2 – 1 στο 91' με τον Πόγκα.

Α.Ο Δύστου: Ντουρέκας, Μοιρώτσος, Ευδοξιάδης, Δημολιάννης, Δήμου, Πιλάτης Γ. (78' Πιλάτης Δ.), Αναστασίου, Ηλίας, Μαστροκώστας Ν., Ρέτσας (85' Μαστροκώστας Χ.), Μαστροκώστας Γ. (63' Πιλάτης Ν.).

Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου: Κότσαρης, Μπονός, Ζωντός (48' Σάμαρης), Μουντρίχας, Κώτσαρης Γ., Ζέρβας (73' Μαστροκώστας), Βογιατζής (58' Καρλής), Μακρής, Γκούμας, Φραγκής.