Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Ο Αυλωναρίου 2 – 2

Ο Α.Ο Αυλωναρίου «ξαναχτύπησε» στα τελευταία λεπτά και σταμάτησε το σερί του Α.Π.Σ Παντριαδικού καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 στο Γήπεδο Τριάδας.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν από νωρίς με τον Κουϊμτζίδη να απειλεί την εστία των «κιτρινόμαυρων» με τον Κιούση να δηλώνει παρών ενώ στο 41' ο Σκριβάνος κέρδισε πέναλτι με τον Σταύρου να το εκτελεί εύστοχα και να σημειώνει το 1 – 0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Γιαννουκάκο με δυνατό μακρινό σουτ να πετυχαίνει το 2 – 0 όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στα τελευταία λεπτά και στο 74' μείωσαν αρχικά με τον Σαμαρά σε 2 – 1 ενώ στο 88' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Βογιατζή να διαμορφώνει το τελικό 2 – 2.